Od czego zależą stawki za jakie można obstawiać u bukmachera?

Niestety często zdarza się, kiedy chcemy obstawić swojego pewniaka a bukmacher pozwala nam jedynie wysłać zakład za jakieś grosze. Maksymalne stawki za jakie można obstawiać u bukmachera zależą od bardzo wielu czynników.

limity na stawki bukmacherskie
Dlaczego bukmacherzy limitują stawki na kupony?

Bukmacherzy ustalają je w oparciu o nastepujące kryteria

1. Po pierwsze stosują indywidualne limity dla graczy w zależności od kategorii do jakiej został przypisany klient

– gracze katrgorii Vip dostają możliwość obstawiania za stawki od kilku do kilkunastu razy większe. Jednak, aby się zakwalifikować do tej grupy minmalne kwoty zostawione
u bukmachera sięgają kilkudziesięciu tysięcy.

– najważniejszą i najbardziej pożądaną grupę stanowią jednak gracze z kategorii Super Vip bądź NO LIMITS (nazywanych w różny sposób w zależności od bukmachera)
Mają oni możliwość obstawiania zakładów za nieograniczona stawkę!!!.
Żeby ich zatrzymać bukmacherzy stosują różne sztuczki.
Począwszy od sporych i powtarzających się bonusów pieniężnych po eleganckie i luksusowe prezenty,
Ponadto tej kategorii graczy nie anuluje się zakładów nawet gdy postawia zakład w wyniku ewidentnej pomyłki. Mają za to możliwość prosić o anulowanie zakładu( prawie zawsze ich prośba jest uwzględniana:)

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Żeby jednak zakwalifikować się do tej grupy trzeba przegrać u bukmachera kwoty sześciocyfrowe!
Stawki na pojedyncze zakłady za jakie potrafią Ci gracze postawić sięgają często kilkudziesięciu tysięcy złotych

2. Limity na poszczególne dyscypliny sportowe (wyższe limity będą na piłkę nożna niż na piłkę ręczną)

3. Ponadto limity będą się znacząco różniły ze względu na ligę
– wyższe stawki do zagrania będą na piłka nożna hiszpańska (wynika to płynności na rynku Betfair, ilości bukmacherów oferujących kursy na to zdarzenie, informacje na temat tych meczy są ogólnodostępne i łatwo oszacować kurs) niż na ligę hiszpańska kobiet czy ligi amatorskie

4. narodowości !!! – może się to wydawać dziwne, bo to jawna dyskryminacja. ale to bukmacherzy dyktują warunki.
– Za mniejsze kwoty mogą obstawiać gracze Europy wschodniej i środkowej(Polska, Litwa, Rumunia, Bułgaria Estonia Rosja itp.). Wynika to w dużej mierze z zamożności społeczeństwa.
W tych krajach bukmacherkę traktuje się poważnie i nie szasta pieniędzmi a spora część graczy traktuje to jako sposób na zarabianie
Z kolei w krajach zamożnych ludzie graja dla zabawy często stawiając tylko z tego powodu ze kibicują danej drużynie. Traktują to raczej w kategorii dobrej zabawa która ma im dostarczyć pryz okazji dreszczyka emocji… (W Austrii zakłady bukmacherskie zlokalizowane są w pubach, więc jest możliwość obejrzenia meczu przy piwku i przy okazji obstawienie zakładów)

5. Kolejnym czynnikiem decydującym w dużej mierze o wysokości stawki jest fakt czy zakłady na są zakłady żywo czy w sportsbooku (przed meczowe)
W zakładach na żywo maksymalne stawki są dużo wyższe, ponieważ do czasu rozpoczęcia spotkania rynek zdążył (teoretycznie) skorygować kursy i powinny być poprawne (z tego powodu profesjonalni gracze odchodzą od obstawiania po kursach przed meczowych, czekając na zakłady na żywo gdzie istnieje możliwość zagrania za kwoty kilka razy większe)

Gdzie można zagrać za największe stawki?

Zdecydowanie za największe kwoty można zagrać na giełdzie zakładów bukmacherskich oraz u bukmacherów azjatyckich wiąże się to jednak z mocno ograniczona ofertą pod względem ilości zakładów oraz rożnorodności dyscyplin sportowych(podobnie jak w Pinnacle).
Z kolei bukmacherzy typu Betsafe czy Betsson są w Polsce nielegalni ale mają bogatsza ofertę i często ich maksymalne stawki są rzędu 400 zl a limity na graczy wystawiane są błyskawicznie.
Co prawda w ten sposób maja marne szanse zdobycia graczy kategorii vip, ale unikają strat ze strony profesjonalnych graczy

Zdecydowanie za większa stawki można zagrać u bukmacherów typu Bet365 czy Sportingbet, gdzie zwłaszcza przy zakładach na żywo można niekiedy postawić kwoty rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Niestety jak wiemy te firmy w Polsce nie mają zezwolenia na działalność a firmy nie pozwalają na rejestrację i grę u nich. Póki co musimy zadowolić się ofertą legalnych bukmacherów jak STS cy Fortuna.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button