Jak bukmacherzy opracowują kursy bukmacherskie?

Aby móc obstawiać skutecznie, a przede wszystkim z głową, musimy poznać podstawy świata bukmacherskiego. Chodzi tu nie tylko o terminy i słownictwo wykorzystywane w jego obrębie, ale i te rzeczy, które przy zakładach są kluczowe. Jedną z tych rzeczy są kursy bukmacherskie, które mają wpływ na wiele działań w zakresie obstawiania, a przede wszystkim na to, jak opłacalnym przedsięwzięciem tak właściwie potrafi ono być. W tym poradniku wyjaśnimy wszystkie podstawy z nimi związane i wskażemy wszystko to, co trzeba wiedzieć na ich temat.

co t o sa kursy bukmacherskie
Jak bukmacherzy opracowują kursy bukmacherskie?

Czym są kursy bukmacherskie?

Kursy bukmacherskie to liczby, które znaleźć możemy przy każdym ze zdarzeń, na które możemy postawić w serwisach internetowych polskich bukmacherów. Nie są one nic nieznaczące – każda z nich tak właściwie określa, ile tak właściwie jesteśmy w stanie potencjalnie wygrać stawiając na dane zdarzenie. Kursy są częścią wzoru, który służy do obliczania tej wygranej. Wzór ten przedstawiamy poniżej.

  • Potencjalna wygrana = stawka (pomniejszona o podatek od gier i zakładów) * kurs bukmacherski

Z wzoru tego nie musimy korzystać za każdym razem, gdy będziemy chcieli obliczyć naszą potencjalną wygraną. Robią to za nas bukmacherzy online w okienku podglądu kuponu. Szybko jednak możemy pojąć, że im bliższy jest kurs wartości neutralnej 1.00, tym mniej będziemy w stanie wygrać. Pamiętajmy przy tym, że od pewnej wartości sięganie po rynek na zakłady jest po prostu nieopłacalne. Stawiając 100 złotych na kursie 1.00 (to hipoteza, kursów tego typu nie ma) nie wygramy bowiem 100 złotych, ale 100 złotych pomniejszone o podatek od gier i zakładów.

sts bez depozytu kod
Nowa oferta darmowych bonusów w STS

Bukmacherzy starają się wykorzystać kursy bukmacherskie na swoją korzyść i manipulować za ich pośrednictwem swoimi odbiorcami. Robią to w prosty sposób – opatrują mało prawdopodobne zdarzenia wysokimi kursami, kusząc tym samym wysokimi potencjalnymi wygranymi. “Pewniaki” zaś opatrywane są niewielkimi kursami. Takimi, które nie sprawią, że bukmacher straci.

Co jeszcze warto wiedzieć o kursach bukmacherskich?

Kursy bukmacherskie nie są czymś ciężkim do zrozumienia i opanowania. Zrozumiałe jest jednak to, że na początku schemat ich działania oraz rozpoznawanie tych korzystnych dla nas może stanowić dla nas zagadkę. Poniżej przedstawiamy kilka dodatkowych faktów na ich temat, które z pewnością pomogą w codziennym obcowaniu z nimi.

  • Nawet najmniejsza wartość kursu bukmacherskiego ma znaczenie – zwłaszcza jeśli nasza stawka jest wysoka, wtedy typy bukmacherskie mogą przynieść konkretny zysk. Różnica jednej cyferki w kursie może zmienić naszą wygraną nawet o kilkaset złotych (zależnie od stawki).
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE
  • Kursy ustalane są osobno dla każdego rynku na zakłady. Często mniej standardowe rynki są opatrywane lepszymi kursami, zależnymi oczywiście od prawdopodobieństwa wystąpienia konkretnego zdarzenia.
  • Na kursach jesteśmy w stanie skorzystać również przy wychwytywaniu tak zwanych “valuebetów” – to zakłady na rynki o przesadnie wysokim kursie. Choć ten wynika zwykle z pomyłki człowieka ustalającego kurs, możemy wykorzystać to na swoją korzyść.
  • Zakład zawierany jest na kurs aktualny na moment jego zawierania. Oznacza to, że po zakupie kuponu nie interesują nas już zmiany w kursie, a bukmacher nie jest w stanie wycofać kuponu. Właśnie z tego względu liczenie na jego pomyłki i wykorzystywanie ich bez skrupułów jak najbardziej ma sens i może wyjść na naszą korzyść.
  • Kursy można brać pod uwagę przy analizie – musimy jednak pamiętać, że sport bywa przewrotny, a bukmacherzy nie są nieomylni.

Jak bukmacherzy opracowują kursy bukmacherskie?

Bukmacherzy online swoje kursy bukmacherskie przygotowują bardzo skrupulatnie – to w końcu od nich zależy to, czy na zakładach swoich klientów tak właściwie zyskają. Jak zatem to robią i na co w tym wszystkim zwracają uwagę? Oficjalnie tego typu dane nie są podawane. Można jednak śmiało przypuszczać (i na pewno nie pomyli się w tym za bardzo), że proces tworzenia kursów bardzo przypomina budowanie własnych typów bukmacherskich. W końcu tak właściwie kursy są typami samych bukmacherów (mniejsze kursy wskazują na faworytów, większe – na underdogów).

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Największy wpływ na kursy bukmacherskie ma aktualna forma i pozycja danej drużyny w konkretnych rozgrywkach. Liczy się tutaj zatem wszystko: jej aktualna passa, skład, historia meczów oraz sztywne statystyki z tych najświeższych. Nie bez znaczenia są też nastroje wokół tej drużyny (to, czy wiąże się z nią spore nadzieje), ale i oczywiście to, z kim w danym meczu toczy bój. Bukmacherzy jak Bestbet24, STYS czy inne bazują na swoim doświadczeniu i badają, porównują oraz oceniają szanse na wystąpienie każdego rynku na zakłady bukmacherskie.

Kursy są w dużej mierze ustalane ręcznie (choć zapewne u podstaw tego wszystkiego stoi system, opracowujący ich bazę), w związku z czym często można się spotkać z tak zwanymi valuebetami i rozbieżnościami pomiędzy tym, co oferują poszczególni bukmacherzy w Polsce i na świecie.

Betfan kod promocyjny na bonus
Darmowy bonus w zakładach sportowych Betfan online

Jak wybrać bukmachera z najlepszymi kursami?

Legalni bukmacherzy online konkurują ze sobą na wielu przestrzeniach. Jedną z tych zdecydowanie najważniejszych dla nich są właśnie kursy bukmacherskie. Aby wybrać tego, który oferuje te najlepsze (a tym samym pozwala na większe wygrane z tych samych zakładów), nie ma zbyt wielu opcji – trzeba porównywać. Jako materiału do porównywania nie powinniśmy brać wyłącznie aktualnego spotkania, które zostanie rozegrane w najbliższym czasie. Musimy spojrzeć szerzej i zastanowić się, czy dany bukmacher przykłada się do konkretnej dyscypliny, czy jest konkurencyjny i jak wyglądał w przeszłości właśnie jeżeli chodzi o kursy bukmacherskie. Oczywiście, kursy są czymś dynamicznym. Badając jednak – mecz po meczu i tydzień po tygodniu – to, czy dany bukmacher odstawał od konkurencji można wybrać firmę, u której będzie się opłacało posiadać swoje konto.

Najlepszym rozwiązaniem w dalszej perspektywie wydaje się być założenie konta nie u jednego, a co najmniej u kilku polskich bukmacherów. Dzięki temu możemy zagwarantować sobie wybór w kontekście każdego spotkania, które będziemy chcieli obstawiać. Swoje konto powinniśmy mieć u kilku najlepszych buków – tych, których w procesie porównywania uznaliśmy za najlepszych.

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady bukmacherskie

Back to top button