Legalni bukmacherzy – kim oni są i jak ich rozpoznać?

Wkraczając na rynek zakładów wzajemnych z pewnością planujmy działać w jego obrębie w sposób w pełni zgodny z polskim prawem. Jest to jak najbardziej naturalne. Za sprawą ustawy hazardowej, której nowelizacja z 2017 roku w wielki sposób zmieniła rodzime prawo dla wielu osób może okazać się wątpliwe, którzy polscy bukmacherzy są tymi legalnymi. Na tym właśnie skupimy się w dzisiejszym poradniku. U którego buka obstawiać własne typy bukmacherskie, by robić to w zgodzie z obowiązującymi przepisami i nie narażać się na negatywne konsekwencje? O tym wszystkim – w dzisiejszym poradniku.

kim są legalni bukmacherzy
Legalni bukmacherzy – kim oni są i jak ich rozpoznać?

Kim tak właściwie są legalni bukmacherzy?

Jeszcze kilka lat temu na terenie Polski istniała bardzo duża swoboda w kontekście działalności bukmacherskiej. Najlepsi bukmacherzy na świecie mogli bez przeszkód działać i świadczyć swoje usługi w kierunku obstawiających z naszego kraju. Taki stan rzeczy zmienił się w 2017 roku, kiedy to znowelizowana została ustawa hazardowa. Radykalnie dotknęło to rynek zakładów wzajemnych, uderzając w podmioty nierozliczające się z podatków właśnie w Polsce (a mimo wszystko kierujących swoją ofertę do Polaków). Od momentu jej wprowadzenia, legalni bukmacherzy stali się tymi posiadającymi licencję na świadczenie swoich usług. Licencja ta zaczęła być przyznawana przez Ministerstwo Finansów (i nadal jest), odrębnie dla działalności stacjonarnej, a odrębnie – dla tej internetowej. Oznacza to, że buk z licencją na działalność w punktach naziemnych niekoniecznie musi ją posiadać na działalność Internetową.

Warto wiedzieć: ci bukmacherzy, którzy niegdyś działali na terenie Polski nie muszą być legalni w tym momencie. Warto upewnić się, że są przed przystąpieniem do obstawiania.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Cechy charakterystyczne bukmachera działającego w zgodzie z prawem – jak go rozpoznać?

Aby znaleźć bukmachera działającego w zgodzie z polskim prawem nie można zdawać się na własną intuicję. Liczą się tutaj fakty. Nie ma sensu niepotrzebnie ryzykować – warto zawczasu dowiedzieć się, którzy operatorzy działają w zgodzie z prawem, a którzy nie do końca. Sugeruje to wiele czynników, kilka spośród których prezentujemy poniżej.

  • Polska domena internetowa – jeżeli bukmacher posiada polską domenę, która nie jest przekierowaniem w obręb jego zagranicznego serwisu, najprawdopodobniej działa w zgodzie z polskim prawem. Rząd bardzo skrupulatnie podchodzi do blokowania polskich domen należących do nielegalnych bukmacherów. Nie radzi sobie jednak z aliasami i domenami zagranicznymi.
  • Polski adres siedziby – legalni bukmacherzy muszą posiadać swój oddział w Polsce. Jest to konieczne do tego, by mogli rozliczać się z podatków właśnie na terenie naszego kraju.
  • Numer licencji – wszystkie firmy bukmacherskie, które pozyskuję licencję są zobowiązane do opublikowania jej numeru na łamach własnej strony internetowej. Zazwyczaj trafia on do stopki jego serwisu, a często również w okolice jego danych kontaktowych czy regulaminu.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • Support w rodzimym języku – legalni bukmacherzy muszą oferować wsparcie techniczne w języku ojczystym.
  • Działalność stacjonarna – nie jest to oczywiście konieczność, ale świetna wskazówka dotycząca legalności. Jeżeli danego bukmachera kojarzy się z jego działalności stacjonarnej, istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że również internetowo działa w sposób legalny. Wynika to z faktu, że mało kto ryzykowałby nielegalną działalność internetową i stawiał na szali swoje lokale stacjonarne (te, co do zasady, muszą być legalne).

Bukmacherzy coraz częściej oferują darmowe transmisje meczów. Wbrew temu, jaka opinia panuje w Internecie, nie jest to oznaka nielegalności. Taką jest jednak proponowanie usług powiązanych z kasynem, w tym między innymi możliwości gry na tak zwanych slotsach.

Nielegalni bukmacherzy – czy warto u nich typować?

Mimo braku prawnej podstawy do działania na terenie Polski, niektórzy operatorzy starają się dotrzeć do klientów z naszego kraju. W głównej mierze robią to przez agresywne kampanie mailingowe. Polski rząd co prawda blokuje domeny nielegalnych bukmacherów – ci jednak używają zmiennych aliasów lub przekierowań, by tę blokadę ominąć. Technicznie jest więc możliwość skorzystania z ich oferty. Czy jednak to się opłaca? Zdecydowanie nie.

poker sts za darmo
Legalny poker online w zakładach STS Polska

Wszystko ze względu na kary finansowe i prawne, które czekają na wszystkich decydujących się na typowanie u bukmacherów niedziałających w zgodzie z polskim prawem. Konsekwencje znacznie przewyższają ewentualne korzyści. Najlepsi bukmacherzy, którzy działają legalnie już dawno przestali odstawać od gigantów zagranicznej bukmacherki. Co więcej, wielu z nich prezentuje ciekawszą i bardziej atrakcyjną ofertę. Prawda, wygrane u nich są pomniejszane o wartość podatku. Faktem jest jednak, że jest to niska cena za spokój i w pełni legalną działalność.

Bukmacherzy nielegalni mogą robić problem z wypłatą środków finansowych. Trzeba u nich kombinować i stosować nie do końca pochwalane metody na codzienne korzystanie z ich usług. Całego tego zachodu da się uniknąć sięgając po ofertę, z jaką wychodzą do nas legalni bukmacherzy.

5 / 5. Ocen: 3

Zakłady bukmacherskie

Back to top button