Zakłady bukmacherskie na AMP futbol – jak obstawiać?

Za sprawą zakończonych niedawno Mistrzostw Europy w amp futbolu, dyscyplina ta nabrała na popularności. Znacznie więcej osób zaczęło się nią interesować, a to z kolei sprawiło również, że trafiła ona także w obszar zainteresowań osób obstawiających spotkania sportowe. Jak jednak typować spotkania w obrębie tej dyscypliny, by robić to skutecznie i z głową? Kilka słów na ten temat powiemy w dzisiejszym wpisie.

jak obstawiać amp futbol
Zakłady bukmacherskie na AMP futbol – jak obstawiać?

Amp futbol jest alternatywną wersją piłki nożnej, w której pojedynki toczą osoby niepełnosprawne (nazwa pochodzi od angielskiego „amputee football”, co właśnie oznacza „futbol osób niepełnosprawnych”). Z uwagi na ten właśnie fakt, mecze w jej obrębie przybierają specyficzny charakter oraz formułę, która choć przypomina standardową piłkę nożną, w wielu aspektach się od niej różni.

Najważniejsze kwestie dotyczące zasad amp futbolu

Decydując się na obstawianie amp futbolu trzeba mieć świadomość co do tego, że choć bazuje on na piłce nożnej osób pełnosprawnych, wprowadza do zasad wiele kluczowych różnic, dostosowujących ten sport właśnie do potrzeb i możliwości piłkarzy niepełnosprawnych. Trzeba pamiętać że legalni bukmacherzy tylko czekają żeby nas wykiwać. Poniżej prezentujemy te zasady, o których warto wiedzieć, a których znajomość przyda się przy obstawianiu.

  • Rozgrywki w amp futbolu toczą się na mniejszym boisku, z uwagi na co zazwyczaj znacznie częściej dochodzi tutaj do sytuacji podbramkowych i strzeleckich. Za sprawą niestandardowych wymiarów, różni się również wielkość pola karnego, które ma tutaj postać prostokąta o większej długości niż szerokości. Rzuty karne wykonuje się tutaj na 7 metrów od środka bramki, która z kolei jest mniejsza (2m wysokości i 5m szerokości).
  • W amp futbolu biorą udział niepełnosprawni – w przypadku piłkarzy grających na boisku, są oni pozbawieni którejś z nóg. Bramkarz z kolei nie dysponuje jedną z rąk. Jedna drużyna to sześć zawodników z pola plus bramkarz oraz zawodnicy rezerwowi.
  • W czasie rozgrywki trener którejś z drużyn może poprosić o przerwę – nie może ona trwać dłużej niż minutę. Trenerom przysługuje jedna taka przerwa na połowę.
  • Bramkarz nie może opuszczać pola karnego – dlatego też często zdarzają się sytuacje, w której piłkarze oddalają grę od własnej bramki, strzelając ją jak najdalej w stronę linii końcowej przeciwników (któryś z obrońców musi po nią wrócić). Bramkarz nie może rozpoczynać obrony od ataku na piłkę nogami.
  • Jeżeli bramkarz trzyma piłkę jedną ręką, a ta dotyka podłoża, nie może być atakowany – grozi to żółtą kartką dla atakującego lub jego wykluczeniem.
  • Kula jest w grze traktowana jako przedłużenie ręki, w związku z czym nie można z niej korzystać przy wyprowadzaniu akcji, ale też intencjonalnie. Przypadkowe dotknięcia (pojedyncze) są jednak dozwolone. Zagranie kulą w polu karnym skutkuje rzutem karnym.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

  • W amp futbolu nie ma spalonych, w związku z czym gracze nie muszą pilnować linii defensywnej.
  • Zmiany w amp futbolu dokonują się w systemie hokejowym, w dowolnym momencie, ale tylko za pozwoleniem sędziego. Maksymalna liczba jednorazowo zmienianych graczy wynosi 2.

O czym pamiętać przy obstawianiu amp futbolu?

Już po dowiedzeniu się dokładnie, jakimi zasadami rządzi się amp futbol, można przejść do budowania własnego doświadczenia w jego obstawianiu. Samo pozyskanie informacji na jego temat jednak nie wystarczy – konieczne jest rzeczywiste oglądanie spotkań w jego obrębie (te trwają krócej, bo zaledwie 50 minut). Choć jeszcze kilka lat temu nie było to łatwe, dziś – z uwagi na rosnącą popularność tej właśnie dyscypliny – na transmisje można natrafić znacznie szybciej. Niektórzy legalni bukmacherzy uatrakcyjniają ją również swoją własną ofertę.

W obstawianiu amp futbolu najważniejsza jest jak najdokładniejsza analiza, w ramach której sprawdzi się każdą z drużyn, jej historię oraz wszystkich zawodników, jacy wchodzą w jej skład. Choć nie każdy wie, wiele krajów posiada zorganizowane ligi amp futbolowe. Nawet jeśli chce się typować wyłącznie spotkania reprezentacyjne, warto zajrzeć również do owych lig. Są one źródłem wielu cennych informacji na temat zawodników, samej dyscypliny oraz zasad nią rządzących.

Najlepsi bukmacherzy każde ze spotkań ze swojej oferty ubarwiają kompleksowymi statystykami. Warto pamiętać, by skorzystać również z nich – często są one w stanie powiedzieć bardzo wiele o charakterystyce danej drużyny, ale i o jej mocnych oraz słabych stronach. Te dane można zaś porównać ze sobą, biorąc pod uwagę dwa pojedyncze zespoły.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

W obstawianiu amp futbolu mogą pomóc kursy bukmacherskie publikowane przez polskich operatorów. Zanim jednak zwróci się na nie swoją uwagę należy zrozumieć to, w jaki sposób one tak właściwie działają. Wysokie kursy mają zachęcić do podjęcia większego ryzyka. W związku z tym, że na mylnych zakładach zarabiają Polskie firmy bukmacherskie, chcą oni jak najbardziej zachęcić do takowych. Wysoki kurs oznacza więc to, że dana drużyna nie jest faworytem buka. Nie znaczy jednak, że nie będzie ona w stanie odnieść zwycięstwa.

Amp futbol bardzo opłaca się obstawiać w formule na żywo. Drużyny w jego obrębie często szybko wypracowują sobie przewagę, której łatwo nie oddają, a która naprawdę wywiera wpływ na przebieg spotkania. To z kolei stwarza pole do skuteczniejszego obstawiania już po zobaczeniu, który zespół wykazuje się przewagą i częściej gości w okolicach pola karnego swoich rywali.

sts bez depozytu kod
Nowa oferta darmowych bonusów w STS

Bukmacherzy z ofertą na amp futbol

Choć amp futbol jeszcze jakiś czas temu był mało popularny, dziś pozwalają go obstawiać praktycznie wszyscy najlepsi bukmacherzy w Polsce.Pokaźną ofertę na niego ma zwykle STS oraz Fortuna. Obaj operatorzy starają się pokrywać nią wszystkie najważniejsze turnieje i reprezentacyjne wydarzenia w obrębie tej dyscypliny. Należy jednak pamiętać, że wciąż jest to dyscyplina niszowa i mało popularna. W związku z tym pojawia się w ofercie niemal wyłącznie przy okazji większych wydarzeń, w tym chociażby Mistrzostw Europy czy Świata. Być może wszyscy polscy bukmacherzy kiedyś zdecydują się na wdrożenie lig amp futbolowych do swojej oferty. W tym momencie jednak można je znaleźć tylko u nielicznych.

5 / 5. Ocen: 3

Zakłady bukmacherskie

Back to top button