Jak posiadanie piłki wpływa na wynik spotkania?

Statystyki pod tym względem się zmieniają. Kiedyś gracze uważali, że drużyna, która ma większy procent posiadania piłki koniec końców wygra konkretne spotkanie. Jak sytuacja wygląda w tym momencie? Czy posiadanie piłki ma aż tak duże znaczenie, jak się powszechnie przyjęło sądzić? Z dzisiejszego artykułu dowiesz się również o zakładach związanych właśnie z tym tematem. Okazuje się bowiem, że w firmach bukmacherskich można coś takiego typować…

wynik spotkania
Jak posiadanie piłki wpływa na wynik spotkania?

Kiedy posiadanie piłki ma największe znaczenie?

Pod tym względem sytuacja – na przestrzeni kilku ostatnich lat – bardzo się zmieniła. Są drużyny, które pokazują, że posiadanie piłki wcale nie ma aż tak dużego wpływu. Oczywiście, są jednak konfrontacje, w których ekipy, które cały czas mają futbolówkę – kolokwialnie pisząc – przy swojej nodze powinny finalnie wygrać. Kiedy tak się dzieje? Załóżmy, że mierzą się ze sobą drużyny z dwóch biegunów tabeli. Liderzy – gospodarze podejmują na swoim terenie ekipę z samego końca. Zespół, który walczy o zachowanie ligowego bytu fatalnie spisuje się zaś na wyjazdach. Po przeanalizowaniu statystyk okazuje się, że gospodarze mają bardzo duży procent posiadania piłki. Tak naprawdę praktycznie w każdej potyczce na swoim terenie.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

W takiej sytuacji jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że gospodarze finalnie wygrają. Większy procent posiadania piłki w takich spotkaniach to większa liczba strzałów, stałych fragmentów gry, dośrodkowań. Zazwyczaj to natomiast przekłada się na liczbę stworzonych sytuacji oraz docelowo bramek. Duże znaczenie ma tutaj to, czy po prostu rywale potrafią grać z kontry. Jeśli jednak statystyki pokazują, że przeważnie wysoko przegrywają spotkania wyjazdowe, to prawdopodobnie tak samo będzie i tym razem.

Czy zawsze drużyny atakujące wygrywają?

Oczywiście, nie ma takiej zależności. Są bowiem ekipy, które ze skutecznej gry w defensywie czynią prawdziwą sztukę. To np. Atletico Madryt. Drużyna ze stolicy Hiszpanii pod wodzą Diego Simeone już od wielu lat pokazuje, że skuteczna defensywa może być receptą na wielkie sukcesy. Kilka lat temu ten klub wygrał nawet rozgrywki hiszpańskiej ekstraklasy. W pokonanym polu zostawił FC Barcelonę oraz Real Madryt. Los Colchoneros byli już też kilka razy o krok od zwycięstwa w Lidze Mistrzów. To natomiast najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki piłkarskie na całym świecie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Atletico Madryt nigdy nie imponowało szczególnie grą w ofensywie. Zazwyczaj piłkarze tego klubu skupiają się na szczelnej defensywie i oddają piłkę rywalom. Szczególnie, kiedy grają po prostu z drużynami równymi sobie albo nawet teoretycznie – na papierze – mocniejszymi. Łatwo zatem wyciągnąć z tego kilka wniosków. Procent posiadania piłki ma znaczenie, aczkolwiek dużo tutaj zależy od potencjału konkretnych ekip. Warto natomiast strzec się grania przeciwko drużynom, które mają co prawda mały procent posiadania futbolówki, aczkolwiek bardzo dobrze odnajdują się w grze defensywnej oraz przeszkadzaniu rywalom w konstruowaniu ich akcji.

Zakłady związane z posiadaniem piłki

Uwzględniając Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata, ważne mecze klubowe itp. można spotkać się właśnie z takimi zakładami. Typersi mają szansę obstawiać, która drużyna będzie miała np. większy procent posiadania piłki. Aby prawidłowo oszacować szanse w obrębie tego konkretnego zakładu, należy dokładnie zastanowić się nad filozofią gry konkretnej ekipy.

Jeśli spotykają się ze sobą kluby, z których jeden zazwyczaj prowadzi grę, a drugi przeważnie się broni, to jest jasne, kto będzie miał tutaj większy procent posiadania piłki. Większa zagwozdka dotyczy spotkań dwóch drużyn, które np. zazwyczaj atakują albo się bronią. Wtedy ktoś będzie musiał bowiem zrezygnować ze swojego stylu gry.

5 / 5. Ocen: 1

Zakłady bukmacherskie

Back to top button