Polscy bukmacherzy a programy lojalnościowe

Konkurencja na współczesnym rynku bukmacherskim sprawiła, że polscy bukmacherzy zaczęli zabiegać o nowych klientów na inne, często mniej szablonowe sposoby. Podczas gdy jeszcze kilka lat temu do rejestracji przekonywali przede wszystkim za pośrednictwem bonusów powitalnych, dziś znacznie popularniejsze stało się promowanie również osób obstawiających regularnie, posiadających już konto u danego bukmachera. Jest w tym dużo sensu, gdyż aktualnie bardzo łatwo jest zmienić bukmachera, u którego się typuje. Jak zatem takim zmianom przeciwdziałają topowi polscy operatorzy? W prosty sposób: proponując użytkownikom dostęp do programów lojalnościowych. To właśnie na nich skupimy się w tym wpisie.

Polscy bukmacherzy a programy lojalnościowe
Polscy bukmacherzy a programy lojalnościowe

Jak działa standardowy program lojalnościowy?

Z samych swoich założeń programy lojalnościowe mają zachęcać graczy do regularności w obstawianiu. Taka jest też rzeczywistość, a im więcej typuje się, tym większe korzyści są one w stanie przynieść. Choć każdy program lojalnościowy jest inny i wszyscy bukmacherzy starają się uczynić te własne takimi najbardziej unikalnymi i wyróżniającymi się, wszystkie cechują się bardzo podobnym schematem głównym. Na początku użytkownik zapisuje się do takiego programu (choć coraz częściej od zapisów się odchodzi – udział jest równoznaczny z rejestracją u buka), a następnie zdobywa w jego obrębie punkty lojalnościowe. Przyznawane są one przez bukmacherów w Polsce za każdy złożony zakład lub każdą dokonaną wpłatę (przeliczane są zaś na podstawie ilości środków wpłacanych / przeznaczanych na zakład). Punkty ostatecznie wydaje się na specjalne nagrody w postaci freebetów, darmowych bonusów czy też poprawy kursów na wybrane spotkania.

Kluby VIP

Nie każdy bukmacher posiada w swojej ofercie promocyjnej program lojalnościowy skierowany do wszystkich klientów. Część z tych działających na co dzień w Polsce, również tych uznawanych za topowych, albo nie posiada takowego wcale, albo też kieruje go do znacznie węższego grona odbiorców. W tym drugim przypadku najczęściej mamy do czynienia z tak zwanymi „klubami VIP”, uczestnictwo w których jest warunkowane otrzymaniem zaproszenia ze strony bukmachera. Czym różnią się tego typu kluby od standardowych programów lojalnościowych? Nie tylko tym, że nie są dostępne dla każdego. Większe różnice są dostrzegane w tym, co tak właściwie dają. Dzięki nim bowiem można pozyskać dostęp do:

  • indywidualnego asystenta, który rozwiąże ewentualne problemy, ale też załatwi coś, co może okazać się niedostępne (na przykład wejściówkę na mecz);
  • ekspresowych wypłat w zaledwie kilka minut po ich zleceniu;

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

  • braku limitu co do wpłat – te większe nie muszą już być weryfikowane ręcznie;
  • zaproszeń na imprezy sportowe i biletów na nie, zupełnie za darmo;
  • lepszej oferty kursowej na dyscyplinę, w której obstawianie celuje klient.

Wymagania co do uczestnictwie w klubie VIP są jednak znacznie większe. Miejsce w ich obrębie jest bowiem proponowane wyłącznie użytkownikom obstawiającym najbardziej regularnie i zostawiającym u bukmachera najwięcej pieniędzy.

Co składa się na atrakcyjność bukmacherskiego programu lojalnościowego?

Choć sam fakt obecności programu lojalnościowego w obrębie oferty promocyjnej polskiego bukmachera jest dla niego plusem, nie każdy jest tym atrakcyjnym i rzeczywiście godnym uwagi. Najistotniejsze jest w tym wszystkim to, by program oferowany był na jasnych i klarownych warunkach. Już od samego początku musimy wiedzieć, jak zdobywać w nim punkty i na jakie nagrody ostatecznie będziemy mogli je przeznaczyć. Program lojalnościowy powinien promować regularność zakładów, a jednocześnie nie może być ograniczony czasowo. Tego typu akcje przyzwyczaiły bowiem użytkowników do tego, że są oferowane stale i nieprzerwanie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

W programie lojalnościowym liczy się też realność czerpania z niego korzyści. Choć bowiem wiele programów oferuje szalenie atrakcyjne nagrody, ich pozyskanie często graniczy z cudem i wymaga ogromnego wysiłku. Ważne jest też to, by program lojalnościowy sam w sobie nie narzucał czy to tempa zawierania zakładów, czy też tego, jaka powinna ich wartość. Powinien promować takie zakłady, które dla użytkownika są jak najbardziej normalne i standardowe.

Warto wiedzieć: program lojalnościowy to nie wszystko. Najistotniejsza u bukmachera jest oferta główna i to na nią należy zwracać największą uwagę, program traktując zaledwie jako miły dodatek.

Bukmacherzy z najlepszymi programami lojalnościowymi

Wdrażanie programów lojalnościowych do oferty bukmacherskiej stało się ostatnio niesamowicie popularne. Mimo wszystko jednak są tacy bukmacherzy online, którzy na tle innych wyróżniają się właśnie w ich kontekście. Tacy, którzy swój własny program lojalnościowy zorganizowali w przyjazny dla użytkownika sposób i właściwie go przemyśleli. Tak, że sam w sobie przyciąga sobą nowych klientów i rzeczywiście zachęca do pozostania z bukmacherem tych, którzy obstawiają u niego regularnie.

ewinner bukmacher online
Kod promocyjny w eWinner – zakład bez ryzyka

Najlepszym przykładem takiego programu lojalnościowego jest Fortuna Klub Plus bukmachera www.eFortuna.pl. Istnieje on już od lat i działa na bardzo przystępnych dla klienta zasadach. Każdy kolejny zakład promowany jest punktami – za 2 złote ze stawki otrzymuje się 1 punkt. Po uzbieraniu odpowiedniej ich ilości można je wydać na darmowe środki na grę, ale też chociażby na specjalne bonusy czy korzystniejsze oferty kursowe.

Dobrze na tle innych wypada również program Etotomania bukmachera www.Etoto.pl. Wyróżnia się przede wszystkim sposobem odbierania nagród. Punkty zbiera się w nim za każde 5 złotych wydane na zakład, przy czym ich ilość zależy w pełni od stawki, jaką ten zakład zostanie opatrzony. Zbierane są one przez równo miesiąc – na początku kolejnego użytkownik otrzymuje rangę (złotą, srebrną lub brązową), która pozwoli mu odbierać bonusy zgodnie z kalendarzem. Ten jest najkorzystniejszy dla posiadaczy rangi złotej. Mogą oni sięgać po bonus każdego kolejnego dnia. Użytkownikowi o statusie srebrnym taka sposobność przysługuje co kilka dni, a temu ze statusem brązowym – jeszcze rzadziej. Nagrodami są zwykle freebety i bonusy od kolejnego depozytu (zwykle stanowiące 100% jego wartości).

5 / 5. Ocen: 4

Zakłady bukmacherskie

Back to top button